Бајден повторно се закани со санкции за Путин, ако Русија влезе во Украина

Американскиот претседател Џо Бајден изјави во вторникот дека не исклучува воведување санкции против рускиот претседател Владимир Путин доколку Русија влезе во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) е подготвен да им помогне на земјите кои можат на некој начин да бидат погодени од конфликтот меѓу Русија и Украина и од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Неколку земји од ЕУ предлагаат да се ограничи пристапот на Русија до Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) во случај на наводна планирана инвазија на Украина, ...
| | веќе видена | слични

Како рускиот претседател Владимир Путин би ги издржал трошоците за евентуална војна во Украина? Тоа нема да биде голем предизвик – тој се подготвува за тоа со ...
| | веќе видена | слични

Според весникот, станува збор за замрзнување на пристапот на Русија до СПВ – специјални права на влечење, кои се пресметковна единица на ММФ. Весникот посочува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

САД подготвија конкретни санкции против членовите на руската елита и нивните семејства во случај Русија да ја нападне Украина, изјави портпаролката на Белата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

– Вашингтон идентификуваше поединци кои припаѓаат или гравитираат на првиот круг околу Кремљ, рече таа, истакнувајќи дека „тие лица се особено чувствителни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефицата на британската дипломатија Лиз Трас денеска најави усвојување нови закони за зајакнување на британскиот режим на санкции, кои можат да се применат во ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија ќе ги санкционира сите деловни интереси и луѓето кои се најтесно поврзани со Путин доколку Русија преземе каква било акција против Украина, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ги повикуваме претседателот Пендаровски, премиерот и министерот за внатрешни работи лично да ги слушнат проблемите на Бугарите во Македонија на средба со нив, ...
сите 595 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 366 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 102 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден повторно се закани со санкции за Путин, ако Русија влезе во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: