Столтеберг: На Русија оваа недела и` праќаме предлог за намалување на тензиите околу Украина


„Подготвени сме да седнеме и да разговараме за контролата на вооружувањето, разоружувањето, транспарентноста на воените активности, механизмите за намалување ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска ја поздрави одлуката на САД да распоредат дополнителни сили во Германија, Полска и Романија во време на ...
| | веќе видена | слични

САД неделава ќе испратат уште 2.000 војници во Источна Европа, како одговор на акумулацијата на руската армија недалеку од Украина, одобри американскиот ...
| | веќе видена | слични

САД ќе испратат дополнителни трупи во Европа оваа недела поради стравот од можна руска инвазија на Украина, кажа Белата куќа. Околу 2.000 војници стационирани ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден формално одобри дополнително распоредување американски војници во Источна Европа, а Пентагон се очекува денеска да објави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 589 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 197 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столтеберг: На Русија оваа недела и` праќаме предлог за намалување на тензиите околу Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: