Бадел 1862 го совлада Триглав во WABA лигата

Со дуелот меѓу Куманово и МЗТ Скопје ќе биде отворено 15. коло во Првата лига, порано од предвидениот термин, причината е обврските на актуелниот македонски ...
| | веќе видена | слични

Прволигашката програма во македонската кошарка започнува денеска во „Перо Наков“ со натпреварот помеѓу Куманово и МЗТ Скопје, а ќе заврши дури на крајот на ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Пролет, Алексо Лембанов, успеа да ја крене екипата во финишот од ланската година по заминувањето на Андон Бошковски, по што младиот стручњак ја ...
| | веќе видена | слични

Се е подготвено за продолжението на сезоната во ракометната Супер-лига, за доигрување на преостанатите шест кола кои ќе дадат одговор кои шест екипи ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 2. февруари 2022 (ИНПРЕС) – Со гостување во Битола, кај Еурофарм Пелистер, охридскиот ракометен клуб ја започнува пролетната полусезона во Супер лигата. ...
| | веќе видена | слични

Гостивар стигна до четвртата победа во низа во Првата кошаркарска лига откако во 14. коло го совлада МЗТ Скопје 2 со 106-85 на домашен терен. Избраниците на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 434 | | | веќе видена

Станува се појасно дека Манчестер јунајтед не може да дојде до потписот на Френки де Јонг, па клубот активира нов план, сега сакаат да го купат Адриен Рабио од ...
сите 218 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 129 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 276 | | | веќе видена

Пикот на ковид-19 е дефинитивно зад нас, бидејќи нивото од 870 нови случаи дневно, што беше поставено како праг за одржување на надолниот тренд минатата ...
сите 265 | | | веќе видена

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски денеска е претставен на „Камп Ноу“ како нов играч на каталонскиот клуб. Тој дојде од Баерн Минхен за сума од 50 милиони ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бадел 1862 го совлада Триглав во WABA лигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: