Од 39 денари за литар дизел во јануари 2016 до 71 денар во јануари 2022 – Цените на горивата секоја недела се покачуваат

Малопродажната цена на Еуродизелот ќе изнесува 39 денари за литар, на Еуросупер БС-95 ќе биде 57,5 денари за литар, а Еуросупер БС-98 ќе се продава за 59,5 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Горивото во Германија достигна рекордни цени. Еден литар супер на бензинските пумпи во Германија во просек денеска чини 1,712 евра, а дизел 1,640 евра, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Во Германија цената на горивото достигна ново рекордно ниво. Бензинот „супер Е10“ вчера чинеше просечно 1,712 евро, соопшти автомобилскиот клуб АДАЦ. Тоа е ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата и понатаму останува без слух на барањата на работниците за зголемување на минималната плата на 18.000 денари. Додека цената на горивата продолжуваат да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од 39 денари за литар дизел во јануари 2016 до 71 денар во јануари 2022 – Цените на горивата секоја недела се покачуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: