ФАКТОР НА ДЕНОТ: Ковачевски се сретна со Петков, Радев, Борисов, потпишани се повеќе меморандуми


КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Посетата на Северна Македонија не беше избрзана, туку ужасно многу задоцнета, рече бугарскиот премиер Кирил Петков реагирајќи на изјавата на претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот државен врв силно му замери на македонскиот претседател Стево Пендаровски што во петокот во својот кабинет ги прими претставниците на повеќе партии ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рано е да се даваат оценки за пристапот на бугарскиот премиер Кирил Петков во однос на „исклучително сложениот проблем“ со Северна Македонија, но треба да се ...
| | веќе видена | слични

Со состанокот на Работната група за економија, трговија и иновации на претставници на Македонија и Бугарија, кој се одржува вчера и денеска во Скопје, почна и ...
| | веќе видена | слични

Препукувањата меѓу претседателот Румен Радев и премиерот Кирил Петков во однос на динамиката на дијалогот на бугарската и македонската влада на бугарската ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Кирил Петков синоќа истакна дека „сега ќе има многу сили кои ќе се обидат да го попречат процесот на дијалог меѓу Македонија и Бугарија. „Да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 589 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 199 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Ковачевски се сретна со Петков, Радев, Борисов, потпишани се повеќе меморандуми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: