Канада ги повлекува семејствата на своите дипломати од Украина


2 копии
6 копии
3 копии

За првпат во последните неколку месеци, колку што трае кризата на украинската граница, рускиот претседател Владимир Путин зборуваше за намерите на Русија, но и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шпанскиот весник „Ел Паис“ објави тајни документи за договорот меѓу САД и НАТО, во кои се наведува дека клучните барања на Русија во однос на проширувањето на ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот весник и на САД и НАТО на предлозите на Москва за безбедносни гаранции.Барањата на Русија за спречување на проширувањето на НАТО, распоредување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Официјален Кремљ денеска соопшти дека ќе објави детали дали и кога рускиот претседател Владимир Путин ќе разговара телефонски со британскиот премиер Борис ...
| | веќе видена | слични

Рускиот Претседател Владимир Путин ги обвини Соединетите американски држави дека се обидуваат да ја вовлечат неговата држава во војна во Украина а нивната цел ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот весник објави документи од седиштето на НАТО во Брисел, со кои се потврдува намерата на воениот сојуз да не се откаже од своето окрупнување во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Канада ги повлекува семејствата на своите дипломати од Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: