Макрон: Франција и Германија не го напуштаат дијалогот со Москва


Говорејќи на заедничката прес-конференција со германскиот канцелар Олаф Шолц во Берлин, Макрон рече дека Европа и нејзините сојузници се обединети по прашањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
3 копии

За првпат во последните неколку месеци, колку што трае кризата на украинската граница, рускиот претседател Владимир Путин зборуваше за намерите на Русија, но и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шпанскиот весник „Ел Паис“ објави тајни документи за договорот меѓу САД и НАТО, во кои се наведува дека клучните барања на Русија во однос на проширувањето на ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот весник и на САД и НАТО на предлозите на Москва за безбедносни гаранции.Барањата на Русија за спречување на проширувањето на НАТО, распоредување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Официјален Кремљ денеска соопшти дека ќе објави детали дали и кога рускиот претседател Владимир Путин ќе разговара телефонски со британскиот премиер Борис ...
| | веќе видена | слични

Рускиот Претседател Владимир Путин ги обвини Соединетите американски држави дека се обидуваат да ја вовлечат неговата држава во војна во Украина а нивната цел ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот весник објави документи од седиштето на НАТО во Брисел, со кои се потврдува намерата на воениот сојуз да не се откаже од своето окрупнување во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 390 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Гласањето во 15-члениот Совет за безбедност заврши со 13 гласа „за” и два „против-2, што ја означи првата сериозна поделба меѓу петте постојани членки на ...
сите 189 | | | веќе видена

Се потврди дека големата афера „Криминални парцели“ за проневера на 1,5 милиони евра е поврзана со ВМРО-ДПМНЕ, Белиот дворец и Христијан Мицкоски. Станува збор ...
сите 101 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 276 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон: Франција и Германија не го напуштаат дијалогот со Москва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: