Николовски: Со Меморандумот за земјоделството со Бугарија ќе освојуваме странски фондови


„Потпишавме меморандум за соработка со Министерството за земјоделие од Бугарија кој опфаќа точни чекори кои ќе се имплементираат. Работната група која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонско-бугарската Работна група за економија, трговија и иновации на денешниот прв работен состанок во Скопје, договори воспоставување механизам против ...
| | веќе видена | слични

Со состанокот на Работната група за економија, трговија и иновации на претставници на Македонија и Бугарија, кој се одржува вчера и денеска во Скопје, почна и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Зајакнување на економската соработка, нови странски инвестиции во РС Македонија и Република Бугарија, но и интензивирање на изградбата на патниот и ...
| | веќе видена | слични

Планот за зајакнување на економската соработка меѓу Република Бугарија и Северна Македонија кој го претставивме со премиерот Петков, започнува да се реализира ...
| | веќе видена | слични

Зајакнување на економската соработка, нови странски инвестиции во С. Македонија и Бугарија и интензивирање на изградбата на патниот и железничкиот коридор меѓу ...
| | веќе видена | слични

Состанокот, како што информираше попладнево Министерството за финансии, е одржан во рамки на првиот состанок на новоформираната работна група за економија, ...
| | веќе видена | слични

Ова, како што соопшти Министерството за финансии, беа заклучоците на средбата на владините претставници и стопанските комори од македонската и бугарската ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот министер за иновации и развој Даниел Лорер смета дека е срамота што досега биле потребни четири до пет часа за да се дојде од Скопје до Софија и ...
| | веќе видена | слични

Бизнисмените од земјава и тие од Бугарија ќе можат да се жалат на проблеми при инвестирање. Преку посебно тело за заштита од дискриминација ќе се острануваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција планира да ја блокира апликацијата на овие две скандинавски за влез во Алијансата доколку не се решат безбедносните проблеми на земјата, додаде ...
сите 961 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 403 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите во врска со снимката на која се слуша гласот на претседателот на Собранието, Талат Џафери кој им вика на вработените од ...
сите 293 | | | веќе видена

САД и ЕУ го разбираат ветото за Македонија, велат бугарскиот претседател Румен Радев и потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова. Радев вели дека за ...
сите 505 | | | веќе видена

На Блискиот Исток бројот на новозаразени со коронавирусот пораснал за повеќе од 60 проценти, а во Северна и Јужна Америка за 26 проценти, велат од Светската ...
сите 168 | | | веќе видена

Вчера во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварски Сенокос малолетник од селото со остар предмет повредил друг малолетник од истото село.Тој ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски: Со Меморандумот за земјоделството со Бугарија ќе освојуваме странски фондови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: