ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Кривичните пријави се политички монтирани


7 копии
4 копии
2 копии

Полициски службеници од Оперативниот тим потраги при СВР Скопје во содејство со припадници Воена полиција од Армијата, денеска на Меѓународен аеродром ...
| | веќе видена | слични

– Тој се барал со Централна потерница врз основа на наредба од Основен суд Скопје 1 – Скопје за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични

Приведено е лице кое било барано по централна потерница за издржување казна затвор од три години, информираат од Министерството за внатрешни работи.„Денеска ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против осомничен за „Разбојништво“ кој со црна фантомка на лицето и со ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 547 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 293 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 347 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Кривичните пријави се политички монтирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: