Ајде да летаме – Серафимов во турбо ритам (ФОТО-ВЕСТ)


Две многу чудни први четвртини се случија на два денешни натпревари во Евролигата, а во Белград и во Барселона сите четири екипи не успеаа да ја минат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само две победи на домашните екипи во вкупно шесте натпревари вечерва во кошаркарската Евролига. Фенербахче на домашен терен беше подобар од тимот на Лион, ...
| | веќе видена | слични

Во Белград денеска беше одиграно најнеефикасната четвртина во Евролигата помеѓу Црвена Звезда и Олимпија Милано. Двата тима постигнаа само 15 поени, односно ...
| | веќе видена | слични

Гостивар стигна до четвртата победа во низа во Првата кошаркарска лига откако во 14. коло го совлада МЗТ Скопје 2 со 106-85 на домашен терен. Избраниците на ...
| | веќе видена | слични

Хрватска Локомотива претрпе пораз и во третиот настап во ЕХФ Европската лига за жени. Тимот на нашата репрезентативка Андреа Седлоска загуби на гостувањето кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор против 42-годишно лице кое се сомничи за семејно насилство и нанесување телесна повреда. Полицијата го ...
сите 433 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 614 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 431 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 96 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 66 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ајде да летаме – Серафимов во турбо ритам (ФОТО-ВЕСТ)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: