Ведро и студено време со утрински температури до минус 16


Студен бран го зафати регионот Времето во Македонија вчера, под влијание на влажна и студена воздушна маса, беше облачно и студено, со врнежи претежно од снег. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Охрид, 2. февруари 2022 (ИНПРЕС) – Додека во јануари се одржуваше околу просекот, нивото на Охридското Езеро сега е далеку под февруарскиот просек. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Од 7:10 часот е укината забраната за тешки товарни возила на патниот правец Охрид-Битола и обратно преку планинскиот превој „Ѓавато“. Од АМСМ информираат дека ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози со остатоци од кашест снег по интервенција на дежурните екипи на ЈП „Македонија пат". ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози со остатоци од кашест снег по интервенција на дежурните екипи на ЈП Македонија пат. Воведената ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ведро и студено време со утрински температури до минус 16

Од:
До кого (е-маил):
Порака: