2.341 НОВОЗАРАЗЕН И 26 ПОЧИНАТИ од КОВИД-19, 308 заразени по втор пат

2 копии

Во Словенија во последните 24 часа се регистрирани 23.433 нови случаи на коронавирус. Според тамошните медиуми, направена е анализа на 113.303 примероци. Од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните 24 часа во Хрватска се забележани 10.003 нови случаи на зараза со корона вирусот, а активни се вкупно 60.264. Меѓу нив 2.067 пациенти на болничко ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Русија, Чешка и Словачка денеска евидентираа рекорден број случаи на коронавирус, соопштија здравствените власти во овие земји, погодени од варијантата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во текот на минатата недела вкупно се пријавени 1.558 реинфекции, скоро идентично во однос на претходната недела. Заклучно со 30.01.2022 вкупно се регистрирани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светиот синод на Руската православна црква го поздрави помирувањето и враќањето на МПЦ-ОА, во единство со СПЦ. Рускиот патријарх Кирил изрази задоволство за ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство.„Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 110 | | | веќе видена

Изминатите две години беа предизвик за сите економии во светот, како развиените, така и земјите во развој. Наглото запирање на цели економски дејности, ...
сите 262 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 180 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 187 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

2.341 НОВОЗАРАЗЕН И 26 ПОЧИНАТИ од КОВИД-19, 308 заразени по втор пат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: