БАРААТ ОН ЛАЈН: Само во Ниш со корона заразени се 200 наставници и над 800 ученици

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа во Хрватска се забележани 10.003 нови случаи на зараза со корона вирусот, а активни се вкупно 60.264. Меѓу нив 2.067 пациенти на болничко ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Русија, Чешка и Словачка денеска евидентираа рекорден број случаи на коронавирус, соопштија здравствените власти во овие земји, погодени од варијантата ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Во текот на минатата недела вкупно се пријавени 1.558 реинфекции, скоро идентично во однос на претходната недела. Заклучно со 30.01.2022 вкупно се регистрирани ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Светиот синод на Руската православна црква го поздрави помирувањето и враќањето на МПЦ-ОА, во единство со СПЦ. Рускиот патријарх Кирил изрази задоволство за ...
сите 588 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство.„Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 115 | | | веќе видена

Изминатите две години беа предизвик за сите економии во светот, како развиените, така и земјите во развој. Наглото запирање на цели економски дејности, ...
сите 262 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 296 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 280 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БАРААТ ОН ЛАЈН: Само во Ниш со корона заразени се 200 наставници и над 800 ученици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: