(ВИДЕО) Николоски: Во рамки на најголемата политичка партија во Европа ќе имам можност да ги координирам активностите заедно со претседателот на групата во Советот на Европа


Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
| | веќе видена | слични

Тешко ќе се постигне посакуваниот консензус за измени во Изборниот законик со цел Македонија да стане една изборна единица, оценуваат аналитичарите во врска со ...
| | веќе видена | слични

Со една единствена изборна единица ќе завршите така што мнозинството од граѓаните повеќе нема да бидат претставени во парламентот, порачува белгискиот експерт, ...
| | веќе видена | слични

Маја Морачанин, пратеничка и претседателката на ДОМ , вчера оствари средба со претставници на ВМРО-ДПМНЕ во врска со промените на Изборниот законик. Морачанин ...
| | веќе видена | слични

ДУИ испраќа порака дека се чувствува безбедно во сопствената политичка позиција сега откако албанската опозиција е разединета по влегувањето на Алтернатива во ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара претседателот на Собранието Талат Џафери да го стави во процедура предлогот за измени на Изборниот законик, со кој се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство. „Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 128 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Николоски: Во рамки на најголемата политичка партија во Европа ќе имам можност да ги координирам активностите заедно со претседателот на групата во Советот на Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: