ВЛАСТА НЕ СЕ ОТКАЖУВА: Кривични пријави против Пецаков и Китески


Велешкото Основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 23-годишна велешанка за кривично дело убиство на миг. Според обвинителството, обвинетата на 29 ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Хелсиншкиот комитет за човекови права денеска реагира на одлуката на Јавното обвинителство да покрене обвинение пред надлежен суд против Пале Илоска од Велес, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Основното јавно обвинителство во Гостивар до надлежниот суд поднесе Обвинителен предлог против четири лица за кривично дело насилство казниво по Кривичниот ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против 34-годишен гостиварец и неговиот 64-годишен татко, кои се товарат ...
| | веќе видена | слични

 Од Хелсиншки комитет сметаат дека во конкретниов случај станува збор за акт на самоодбрана, односно, за институтот нужна одбрана, а не за сторено кривично ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Основното јавно обвинителство Велес, по спроведена постапка, поднесе Обвинителен предлог против 23-годишна велешанка за кривично дело – Убиство на миг од член ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против осомничен за „Разбојништво“ кој со црна фантомка на лицето и со ...
| | веќе видена | слични

Велешкото Oбвинителство поднесе обвинение за убиство во миг против 23-годишната велешанка П.И. која во септември минатата година со еден убод од нож во срцето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со министерот за надворешни работи Бујар Османи како дел од најавената широка консултација која започна веднаш да се ...
сите 401 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВЛАСТА НЕ СЕ ОТКАЖУВА: Кривични пријави против Пецаков и Китески

Од:
До кого (е-маил):
Порака: