ССМ: Ако до март нема минималец од 18.000 денари – одиме на улица


За 10 февруари е закажана собраниска седница на која на дневен ред се ставени и измените на Законот за минимална плата поднесени од Димитар Апасиев и од ...
| | веќе видена | слични

Во очекување на исходот од состанокот на економско -социјалниот совет на кој треба да се донесел одлука дали, колку и кога ќе се зголеми минималната плата, ...
| | веќе видена | слични

Денеска, во 15 часот, во просториите на Владата, заседава Економско-социјалниот совет на кој треба да се одлучува за зголемување на минималната плата. На ...
| | веќе видена | слични

Демократскиот сојуз го поддржува барањето на Сојузот на синдикатите на Македонија за зголемување на минималната плата на 18.000 денари и ја охрабрува Владата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барањето за зголемување на минималната плата на 18.000 денари денеска треба да се најде на седница на Економско-социјалниот совет, која според најавите, треба ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа во телефонско јавување во емисијата “Јади Бурек“ во текот на сенародниот протест Ултиматум, НЕ ...
сите 1042 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 274 | | | веќе видена

Владејачкиот СДСМ денеска се огласи со соопштение во кое го осудува протестот на македонскиот народ против бугаризацијата, го осудува насилството врз ...
сите 293 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 294 | | | веќе видена

Граѓаните и вечерва во 19:00 часот ќе протестираат против предлогот на француското претседателство. Протестот како и вчера, така и денес ќе започне пред ...
сите 431 | | | веќе видена

Министерот за вантрешни работи Оливер Спасовски најави најстроги казни за организаторите и учениците во насилните протести против францускиот предлог. ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССМ: Ако до март нема минималец од 18.000 денари – одиме на улица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: