Охридскиот градоначалник се соочи со кривична пријава: Наместо во изолација, Пецаков бил на Водици


СВР Охрид поднесе кривична пријава против градоначалникот Кирил Пецаков поради тоа што не постапил според здравствените прописи за време на епидемија. „Поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

СВР Штип поднесе кривична пријава против И.М.(44) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични

СВР Штип поднесе кривична пријава против Д.В.(48) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични

СВР Куманово поднесе кривични пријави против Б.Р.(44), Ш.А.(27), И.М.(36), Б.И.(25), В.В.(44), сите од Куманово и А.А.(44) од општина Липково, поради постоење ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.Ш.(63) од с.Романовце, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични

Поранешен директор на основно училиште од селото Романовце доби кривична пријава бидејќи и дозволил на наставничка да продолжи да држи настава, иако дипломата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку е загрижен за Кина.Бајден откри дека е загрижен за активностите на ...
сите 677 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридскиот градоначалник се соочи со кривична пријава: Наместо во изолација, Пецаков бил на Водици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: