Охридскиот градоначалник се соочи со кривична пријава: Наместо во изолација, Пецаков бил на Водици


СВР Охрид поднесе кривична пријава против градоначалникот Кирил Пецаков поради тоа што не постапил според здравствените прописи за време на епидемија. „Поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Полицијата во Штип поднесе кривична пријава против Ѓ.М.(30) од с.Просениково, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Штип поднесе кривична пријава против И.М.(44) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични

СВР Штип поднесе кривична пријава против Д.В.(48) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични

СВР Куманово поднесе кривични пријави против Б.Р.(44), Ш.А.(27), И.М.(36), Б.И.(25), В.В.(44), сите од Куманово и А.А.(44) од општина Липково, поради постоење ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
повеќе

Останато

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 339 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 221 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 70 | | | веќе видена

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 648 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена

Пејачката Ребека пред Собранието пееше и се обрати пред насобраните граѓани. Таа изјави дека оние кои носат црни костумчиња, ако ставиле француски парфем, не ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридскиот градоначалник се соочи со кривична пријава: Наместо во изолација, Пецаков бил на Водици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: