„Интернетот стана Див Запад“: Се менуваат правилата за прифаќање „колачиња“


Со тесно мнозинство од триесетина гласови во Европскиот парламент изгласана е забраната за преземање податоци на граѓаните заради рекламирање на Интернет. ...
| | веќе видена | слични

Не го користете Chrome за пребарувач, не потпаѓајте на doomscroling-от и користете повеќефакторска автентикација. Ова се дел од советите кои ги споделува ...
| | веќе видена | слични

На Google полека му истекува времето до крајниот рок што си го поставија – до крајот на следната година објавија дека ќе ја прекинат поддршката за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Тексас, Индијана, државата Вашингтон и округот Колумбија го тужат Google чијшто сопственик е Alphabet поради, како што ги нарекоа, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на средба со поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, Архиепископот охридски и македонски ...
сите 414 | | | веќе видена

Проф. д-р Ѓоко Ѓорѓевски, декан на Православниот богословски факултет во Скопје, ексклузивно за „Нова Македонија“ Ден радосен, историски, кој отвора нова ...
сите 340 | | | веќе видена

Вооружен напаѓач уби најмалку 19 деца и двајца возрасни во вторникот во напад во основно училиште во југозападната американска држава Тексас, едно од ...
сите 122 | | | веќе видена

На автопатот Скопје-Гевгелија, на наплатната рампа Смоквица, полицијата го уапсила 49-годишниот М.Ш. од Скопје.„При преглед во возилото „фолксваген пасат" со ...
сите 377 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека ги сторило ...
сите 116 | | | веќе видена

-Ова значи дека Кина изгледа е спремна на тесна соработка со Русија, вклучително и во воената сфера, изјави протеставникот, пренесија некои американски ...
сите 116 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот покажа дека владата на СДСМ и ДУИ води катастрофална економска политика. Кризата со ребалансот на буџетот нема да се надмине, туку уште ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Интернетот стана Див Запад“: Се менуваат правилата за прифаќање „колачиња“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: