Стопанска банка АД – Скопје ќе започне со предвремена исплата на пензиите за месец јануари од

Време зa читање: 2 минути Имајќи ги во превид препораките за заштита од ширење на COVID – 19, Стопанска банка АД – Скопје известува дека пензиите за месец ...
| | веќе видена | слични
3 копии

АД „Пошта“ заедно со својот партнер „ХАЛКБАНКА“ денеска ја промовираше новата услуга „Пошта поблиску до граѓаните“, која им овозможува на граѓаните од Општина ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на АД „Пошта на Македонија” Јани Макрадули вели дека е поголема е заинтересираноста за носење пензии до домот кај пензионерите од ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните од општина Центар сите пратки кои не ги добиле во текот на денот ќе може да ги подигнат во просториите на зградата на поранешна „Нова Македонија“ - ...
| | веќе видена | слични

Пензионерите се меѓу основните категории граѓани кои според очекувањата ќе се пријават на јавниот оглас за финансиска поддршка за потрошена електрична енергија ...
| | веќе видена | слични

Проширување на листата лекови кои се на товар на Фондот, за да се заштити станадардот на граѓаните, пред се на пензионерите, бара Сојузот на пензионери. ...
| | веќе видена | слични

Фондот за пензиско и инвалидско осигурување , последни податоци како завршна сметка за реализацијата на приходите и на расходите, има објавено за 2020 година . ...
| | веќе видена | слични

Бурни реакции на пензионерите предизвика усогласувањето од 2,9 проценти, без разлика на висината на пензиите. Цени кренати до плафон, а пензиите изнесуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Работниците кои копаа низ урнатините на станбена зграда во Мариупол пронајдоа 200 тела, соопштија украинските власти. Тела во фаза на распаѓање се пронајдени ...
сите 457 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, во рамките на неговата работна посета на Рим, денеска оствари средба со ...
сите 489 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг денеска рече дека НАТО нема да испрати свои војници во Украина бидејќи сака да избегне војна со Русија. ...
сите 536 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски и владината делегација денеска, во рамките на посетата на Република Италија и на Светата Столица (Ватикан) по повод 24 Мај – Денот ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанска банка АД – Скопје ќе започне со предвремена исплата на пензиите за месец јануари од

Од:
До кого (е-маил):
Порака: