Година на скапотијата: Минатата година регистриран e највисок ценовен раст од 2014 година

Раст на цените на мало за цели 6% во декември 2021 та во однос на истиот месец 2020 та. Трошоците на живот зголемени за 4.9%. Овие вредности се највисоки што ...
| | веќе видена | слични

Во Србија повторно се разгледува прашањето за намалување на акцизата за дизелот за транспортните компании. Социјално-економскиот совет на крајот на јануари ја ...
| | веќе видена | слични

Демократскиот сојуз смета дека минималната плата треба да се зголеми на 18.000 денари, при што ги охрабрува работодавците да се усогласат со синдикатот. – ...
| | веќе видена | слични

Владата и понатаму останува без слух на барањата на работниците за зголемување на минималната плата на 18.000 денари. Додека цената на горивата продолжуваат да ...
| | веќе видена | слични

ПРОМЕНИ ВО КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ Министерот за здравство, Беким Сали денеска официјално го претстави новиот состав на Комисијата за заразни болести, на ...
| | веќе видена | слични

Додека цената на горивата продолжуваат да растат, инфлацијата предизвикана од неколкуте кризи во државата продолжува да расте, а банките и приватните фирми ...
| | веќе видена | слични

Дали во следниот период ќе има нови поскапувња или цената ќе паѓа, не знаат ниту од регулаторна комисија, бидејќи како што велат, тоа сепак го одредува ...
| | веќе видена | слични

Бензините повторно поскапеа за македонските граѓани и сега достигнаа европски цени, со единствена разлика што Македонија нема европски стандард.Денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Затоа што се работи за бугарски предлог, затоа што се работи за предлог којшто неразбраните трговци тука што изиграваат власт без народ, го имаат веќе ...
сите 174 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Година на скапотијата: Минатата година регистриран e највисок ценовен раст од 2014 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: