Година на скапотијата: Минатата година регистриран e највисок ценовен раст од 2014 година

Раст на цените на мало за цели 6% во декември 2021 та во однос на истиот месец 2020 та. Трошоците на живот зголемени за 4.9%. Овие вредности се највисоки што ...
| | веќе видена | слични

Во Србија повторно се разгледува прашањето за намалување на акцизата за дизелот за транспортните компании. Социјално-економскиот совет на крајот на јануари ја ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Владата и понатаму останува без слух на барањата на работниците за зголемување на минималната плата на 18.000 денари. Додека цената на горивата продолжуваат да ...
| | веќе видена | слични

ПРОМЕНИ ВО КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ Министерот за здравство, Беким Сали денеска официјално го претстави новиот состав на Комисијата за заразни болести, на ...
| | веќе видена | слични

Додека цената на горивата продолжуваат да растат, инфлацијата предизвикана од неколкуте кризи во државата продолжува да расте, а банките и приватните фирми ...
| | веќе видена | слични

Дали во следниот период ќе има нови поскапувња или цената ќе паѓа, не знаат ниту од регулаторна комисија, бидејќи како што велат, тоа сепак го одредува ...
| | веќе видена | слични

Бензините повторно поскапеа за македонските граѓани и сега достигнаа европски цени, со единствена разлика што Македонија нема европски стандард.Денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Година на скапотијата: Минатата година регистриран e највисок ценовен раст од 2014 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: