Moody’s: Tesla ќе остане лидер на пазарот за електрични возила во 2022 година

Време зa читање: 2 минути Петте најбогати светски технолошки тајкуни колективно изгубија околу 85 милијарди долари од своето богатство во првите неколку недели ...
| | веќе видена | слични

Ворен Бафет овој месец можеше да го заземе местото на Елон Маск како најбогат човек на светот, доколку славниот инвеститор не донираше половина од своето ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Руските милијардери изгубија вкупно повеќе од 28 милијарди долари во последните денови поради остриот пад на вредноста на руските компании и рубљата, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Moody’s: Tesla ќе остане лидер на пазарот за електрични возила во 2022 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: