Економијата на Јужна Кореја со најголем раст во последните 11 години

2 копии
4 копии

Земјите од ОПЕК + се очекува да одобрат уште едно скромно зголемување на производството на нафта оваа недела, но повторно ќе имаат проблем да ги испорачаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Цените на нафтата денеска се искачија на 91 долар на меѓународните пазари, поттикнати од загриженоста за снабдувањето поради геополитичките ризици во Источна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 4 минути Акциите на европските берзи забележаа скромно закрепнување во понеделникот, бидејќи трговците ја намалија загриженоста за инфлацијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Владата во Сеул објави и дека развила план во случај Пјонгјанг да изврши нуклеарна проба. Три балистички ракети полетаа од Северна Кореја, соопшти ...
сите 144 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ одлучил да игра уште една сезона, но дали ќе го продолжи договорот со Милан ќе зависи од тоа дали треба да оди на нова операција или не. ...
сите 135 | | | веќе видена

Шведска и Финска, кои минатата недела ги поднесоа своите официјални кандидатури за членство во НАТО, ќе присуствуваат на самитот на алијансата во Мадрид во ...
сите 478 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Економијата на Јужна Кореја со најголем раст во последните 11 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: