ЕКОЛОШКИТЕ ПЕЛЕТИ СТАНУВААТ ЛУКСУЗ, месечната сметка стигна до 21.000 денари за греење на 100м2

Време зa читање: 4 минути Ги заборави ли власта еколошките пелети, со кои требаше да се намалува загадувањето на воздухот во земјава? Во фокусот се ...
| | веќе видена | слични

Од денеска во БЕГ започнуваат преговорите со Владата, застапувана од АД ЕСМ, за нов анекс на договорот за привремена управа на компанијата која стопанисува со ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во Скопје има 60 илјади домаќинства кои се греат на парно. Самата електрична мрежа во Скопје е направена за греење на парно. Доколку не биде испорачана ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека Владата постојано носи одлуки кои ќе овозможат непрекинато снабдување на електрична енергија во целата земја, но и ...
| | веќе видена | слични

-Одлуката е донесена на барање на снабдувачите со топлинска енергија БЕГ и Скопје Север поради енормното зголемување на набавната цена на природниот гас, која ...
| | веќе видена | слични

Компанијата РКМ, на бизнисменот Ратко Капушевски, кој важи за близок човек на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ од енергетската криза која ја погоди земјава ќе ...
| | веќе видена | слични

Владата предводена од СДСМ на вчерашната сеница донесе одлука за продолжување на мерката со која дополнителните количини на електрична енергија ќе се обезбедат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратеничко прашање посочи дека во мандатот на оваа Влада минималната плата е зголемена 100% ...
сите 479 | | | веќе видена

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 283 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 329 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 880 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 439 | | | веќе видена

Турција побара екстрадиција на 33 лица осомничени за тероризам во рамките на договорот со кој се согласи да не го блокира приемот на Шведска и Финска во НАТО. ...
сите 284 | | | веќе видена

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 163 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕКОЛОШКИТЕ ПЕЛЕТИ СТАНУВААТ ЛУКСУЗ, месечната сметка стигна до 21.000 денари за греење на 100м2

Од:
До кого (е-маил):
Порака: