КРАХ НА КРИПТОВАЛУТИТЕ: Вредноста на пазарот во текот на викендот падна за 350 милијарди долари-биткоинот допре ново дно

Цените на криптовалутите паднаа во понеделникот, откако пазарот изгуби 350 милијарди долари во вредност во текот на викендот, по агресивните потези на ...
| | веќе видена | слични

Високата нестабилност на пазарот на криптовалути, јасно прикажана со огромниот пад во втората половина на јануари, ја поттикна администрацијата на Бајден да ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Ел Салвадор сподели позитивна прогноза за Биткоин, велејќи дека средството ќе се зголеми и покрај неодамнешните флуктуации на пазарот. Најиб ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Ark Invest е американска компанија за управување со дигитални средства со седиште во САД со имот од 12,43 милијарди долари. Новиот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Кристоф Де Боикелер, пратеник од белгискиот Хуманистички демократски центар (ЦДХ) во парламентот, стана првиот европски политичар кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на средба со поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, Архиепископот охридски и македонски ...
сите 414 | | | веќе видена

Проф. д-р Ѓоко Ѓорѓевски, декан на Православниот богословски факултет во Скопје, ексклузивно за „Нова Македонија“ Ден радосен, историски, кој отвора нова ...
сите 340 | | | веќе видена

Вооружен напаѓач уби најмалку 19 деца и двајца возрасни во вторникот во напад во основно училиште во југозападната американска држава Тексас, едно од ...
сите 122 | | | веќе видена

На автопатот Скопје-Гевгелија, на наплатната рампа Смоквица, полицијата го уапсила 49-годишниот М.Ш. од Скопје.„При преглед во возилото „фолксваген пасат" со ...
сите 378 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека ги сторило ...
сите 116 | | | веќе видена

-Ова значи дека Кина изгледа е спремна на тесна соработка со Русија, вклучително и во воената сфера, изјави протеставникот, пренесија некои американски ...
сите 116 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот покажа дека владата на СДСМ и ДУИ води катастрофална економска политика. Кризата со ребалансот на буџетот нема да се надмине, туку уште ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КРАХ НА КРИПТОВАЛУТИТЕ: Вредноста на пазарот во текот на викендот падна за 350 милијарди долари-биткоинот допре ново дно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: