МЗШВ демантира: Јавните повици се поништени поради неправилности во постапката

Министерствотo за земјоделство, шумарство и водостопанство најостро ги демантира сите информации изнесени од Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ, во врска со ...
| | веќе видена | слични

Утре, (среда) 02.02.2022 година, во Прилеп, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, ќе ги додели првите договори за закуп на ...
| | веќе видена | слични

Слушајќи ги денешните предлози на оризопроизводителите се изрази потребата за мерка за нови мобилни сушари, како и мерка за помош при набавка на ѓубрива за кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе продолжиме да го стимулираме производството на ориз Програмата за директни плаќања за 2022 година, а силен фокус ќе ставиме и на инвестициите во системите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Прилепските земјоделци покажуваат голем интерес за земање под концесија државно земјоделско земјиште, потврдуваат од подрачната единица на Министерството за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за земјоделство, шумарството и водостопанство Љупчо Николовски заедно со заменик-министерот Трајан Димковски, директорот на Агенцијата за финансиска ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно меѓу граѓаните, меѓу земјоделците, разговараме отворено за секое прашање, за секој предлог, за секој проблем. Од овде, од Кочани, порачав дека ...
| | веќе видена | слични

Преку 400 хектари државно земјиште во прилепскиот дел од Пелагонија ќе бидат ставени во функција за новата производствена година. Потпишани се над 220 договори ...
| | веќе видена | слични

Производителите на ориз од Кочанскиот Регион бараат сите земјоделци што произведуваат ориз да бидат опфатени со финансиската помош – три денари за килограм ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Со исвиркување на македонскиот јазик, почна Егзит на Артан Груби, фестивалот во чест на 21 годишнината од потпишување на Рамковниот договор. Во најголем дел ...
сите 98 | | | веќе видена

Инвестицијата на германскиот производител на автомобили на електричен погон „Е-Го“ во технолошко индустриско-развојната зона во Тетово се проценува на околу ...
сите 123 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 417 | | | веќе видена

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа. Консултациите инаку, се започнати од 2020 година, напоредно со ...
сите 152 | | | веќе видена

Зеленски има остра порака до руските војници во врска со нуклеарната централа во Запорожје.Украина конкретно ќе ги ликвидира руските војници кои пукаат во ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗШВ демантира: Јавните повици се поништени поради неправилности во постапката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: