Дали опозицијата притиска за предвремени парламентарни избори?

5 копии

Додека Демократската Унија за Интеграција е силно посветена на унапредување на евроинтеграцискиот пат на земјата, негувањето и зајакнувањето на проевропските ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на интегративците, Али Ахмети на својот Фејсбук профил објави видео со збир на функционери на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ како изнесуваат низа обвинувања на ...
| | веќе видена | слични

„Ја потсетуваме ДУИ дека  токму СДСМ и ВМРО, со кои долго време заедно владееја, го сочуваа овој политички субјект како бела мечка, поштедувајќи ги од правдата ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на критиките кои ги упати лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во контекст на фотографијата која пред половина година покажа сомнително орманче во ...
| | веќе видена | слични

ДУИ смета дека постојаните реакции на ВМРО-ДПМНЕ се јасен показател за целта на овој политички субјект против Албанците на чело на државните институции, токму ...
| | веќе видена | слични

Не гледаме потреба СДСМ да коментира политички маркетинг на било која партија, граѓаните многу добро знаат кои се нашите политики, нашите заложби, вредности, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на интегративците доцна синоќа објави видео на социјалните мрежи преку кое ги обвини и СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ дека низ годините како што наведе нанесуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 434 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 239 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 275 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Гази Баба во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
сите 95 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали опозицијата притиска за предвремени парламентарни избори?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: