Димитров: Успех не е само да се тргне бугарското вето, туку и начинот на кој ќе се направи тоа


Поранешниот вицепремиер и поранешен министер за надворешни работи, Никола Димитров, во гостувањето на Тема на денот во Дневникот на Сител, во врска со ...
| | веќе видена | слични

Собранието има надлежност, механизми и можности да го следи и надгледува процесот на преговарање, но од претходните искуства, како со Преспанскиот договор, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски јавно го повика лидерот на опозициската ВМРО-ДПМЕ, разговарале телефонски, и очекувам во наредните неколку недели да се случи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Никави задршки околу македонскиот јазик не смее да има во преговарачката рамка затоа што сметаме дека имаме право на тоа. Бугарија има своја позиција во однос ...
| | веќе видена | слични

Може да разговараме за вметнување на Бугарите во Уставот, за јазикот нема отстапки, изјави вечерва вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ во Тема на ...
| | веќе видена | слични

„Ние пред 20 години сме ја дефинирале Северна Македонија како држава на Македонците и другите народи кои живеат во нашата држава. Постојат долгогодишни барања ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Срам за демократијата, очигледно дека некој и охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да се види вчера во комисијата за европски ...
сите 664 | | | веќе видена

До полноќ траеа жестоките препукувања помеѓу пратениците во Собранието на Законодавно-правната комисија. Измените на Законот за работни односи се разгледани ...
сите 340 | | | веќе видена

Бујар Османи, министерот за надворешни работи на Македонија, на Самитот на НАТО во Мадрид упати честитики до шефот на турската дипломатија Мевлут Чавушогли, ...
сите 132 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 149 | | | веќе видена

За скандалот и кривичното дело сторено од страна на државниот секретар во Министерството за култура Валмир Азири писмено ќе ги известам мисијата на ОБСЕ, ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Успех не е само да се тргне бугарското вето, туку и начинот на кој ќе се направи тоа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: