ВМРО ДПМНЕ: Бухова да не дава политички изјави, туку да го покаже резултатот од КОВИД тестирањето на Зечевиќ

Бухова да не дава политички изјави, туку да го покаже резултатот од КОВИД тестирањето на секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Бухова ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ се лицемерни, обвинуваат други, а токму нивната власт е виновна за над 8400 починати од Ковид, што не става на врвот по смртност во светот. Токму власта ...
| | веќе видена | слични

Токму власта на СДСМ се обидуваше да ќари провизии со набавката на вакцини и затоа Македонија последна го почна процесот на вакцинација, поради што илјадници ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Огромниот број на смртни случаи од КОВИД одат на совеста на неспособната влада на СДСМ и ДУИ. Само во текот на вчерашниот ден како последица од КОВИД ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Здравствениот систем е во целосен колапс, само за 24 часа изминатото деноноќие во Македонија 21 лице го загубија својот живот и нови 1.254 новозаразени граѓани ...
| | веќе видена | слични

Додека здравствените власти преку социјалните мрежи се убедуваат кој да биде во нефункционалната Комисијата за заразни болести, секој ден имаме по илјадници ...
| | веќе видена | слични

Уште еднаш ја повикуваме оваа неодговорна Влада предводена од пиунот Ковачевски да ја преиспита Одлуката за започнување на второто полугодие за учениците во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Неспособноста на власта да се справува со пандемијата вчера одзеде уште 24 животи и скоро 2.000 нови позитивни случаи од КОВИД-19. Изминатата недела во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 435 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 239 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 92 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 321 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Гази Баба во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО ДПМНЕ: Бухова да не дава политички изјави, туку да го покаже резултатот од КОВИД тестирањето на Зечевиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: