Советот на ЕУ за Украина: Европската безбедност е неделива


Македонската армија ја подигнала мобилноста не за да се подготвува за војна во Украина, туку поради тоа што истото го налагаат правилата на НАТО.. Шефот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски смета дека нема аргументи за реакција од бугарска страна по неговата средба со здруженија на Македонците од Бугарија, затоа ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес конференција, по седницата на Советот за безбедност, прашан за средбата со Македонците од Бугарија чија национаност тој избеган да ја ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски и официјално му одговори на бугарското МНР кое реагираше на неговата средба со претставниците од ОМО Илинден Пирин дека не се меша во внатрешните ...
| | веќе видена | слични

По одржување на 14-та седница на Советот за безбедност констатирано е дека состојбата во државата е добра, а улога во тоа има што сме членка на алијансата. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Четиринаесеттата седница на Советот за безбедност денеска се одржа со двајца нови членови, односно премиерот Димитар Ковачевски, кој доаѓа на местото на ...
| | веќе видена | слични

Во Кабинетот на Претседателот на Македонија денеска се одржа 14-та седница на Советот за безбедност на која се разговараше за актуелната политичка и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Пендаровски по денешната седница на Советот за безбедност , одговарајќи на новинарско прашање за реакцијата од бугарското министерство за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините ги раководат ...
сите 495 | | | веќе видена

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 193 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 486 | | | веќе видена

Украинската војска измината ноќ работеше на евакуација на преостанатите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, каде тримесечното руско бомбардирање ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Советот на ЕУ за Украина: Европската безбедност е неделива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: