718 нови случаи на Ковид-19, починале 22 лица

„Регистрирани се заболени лица во сите возрасни групи. Најзастапени се возрасните групи над 60 години и од 30 до 39 години. Најмал број има кај децата до девет ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Беким Сали го објави новиот состав на комисијата на заразни болести нови членови. Досегашниот претседател Жарко Караџовски ќе остане ...
| | веќе видена | слични

Луѓето не треба да се опуштаат и да мислат дека омикрон е лесна варијанта, затоа што ова охрабрување е клинички неиздржано, смета д-р Илир Демири од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во периодот од 24 до 30 јануари годинава во земјава се регистрирани вкупно 11.916 нови позитивни случаи на Ковид-19, што е зголемување од 2,7 % во однос на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По примерите и искуствата на бројни земји во светот, и Северна Македонија одлучи да го намали периодот на изолација за лицата позитивни на Ковид-19 кои не ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Согласно новиот алгоритам „оздравени“ се 13.041 лице во болнички услови или на домашно лекување, а просечно 30,3 отсто од тестираните се позитивни, или секој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 404 | | | веќе видена

Националната асоцијација за оружје продолжува со отворањето на својата годишна конвенција денес во Хјустон, само неколку дена откако тинејџер вооружен ...
сите 196 | | | веќе видена

Коридорите ќе бидат отворени секој ден од 8 до 19 часот по московско време, изјави шефот на Националниот центар за управување со одбраната, Михаил Мизинцев.Тој ...
сите 141 | | | веќе видена

САД воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, претставник на ...
сите 198 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

718 нови случаи на Ковид-19, починале 22 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: