Македонската владина делегација пречекана со највисоки државни почести во Софија

Премиерот Ковачевски и делегацијата беше пречекана со највисоки државни почести. Посетата во Софија ја следи Јана Јосифоска. За утре е предвидена меѓувладината ...
| | веќе видена | слични

Војници не испраќаме, изјави по седницата на советот за безбедност претседателот Пендаровски. Седницата ја следеше Јана Јосифоска. Целосниот извештај ...
| | веќе видена | слични

Попладнево имаше завршен брифинг со премиерот Ковачевски... Какви се неговите впечатоци, дали почна да се топи бугарско вето по оваа посета. Таму е Јана ...
| | веќе видена | слични

Таму е Јана Јосифовска. Најавена е и поинтензивна работа на Комисијата за историски прашања, но дали има некој конкретен исчекор што би навестил скорено ...
| | веќе видена | слични

Заедничката седница  се одржа во резиденцијата „Бојана“,таму е Јана Јосифоска. Јана како течеше седницата, и каква е агендата на двајцата премиери за денеска ? ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
сите 328 | | | веќе видена

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 504 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 628 | | | веќе видена

Куртоазна средба на италијански терен меѓу македонскиот и бугарскиот премиер - Петков ја убедува официјална Софија дека за договор е потребен широк консензус. ...
сите 357 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 128 | | | веќе видена

По освојувањето на Скудетото, Златан Ибрахимовиќ одржа моќен, шампионски говор во совлекувалната на Милан кој сега излезе во јавноста. Италија Заслугите на ...
сите 126 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со своето лицемерие. Тоа е партијата која двојно го зголеми јавниот долг за да гради лажен барок и споменици, а сега во време на криза ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонската владина делегација пречекана со највисоки државни почести во Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: