ВМРО-ДПМНЕ да не лаже, јавните повици се поништени согласно законот

3 копии

Прилепските земјоделци покажуваат голем интерес за земање под концесија државно земјоделско земјиште, потврдуваат од подрачната единица на Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Преку 400 хектари државно земјиште во прилепскиот дел од Пелагонија ќе бидат ставени во функција за новата производствена година. Потпишани се над 220 договори ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерствотo за земјоделство, шумарство и водостопанство најостро ги демантира сите информации изнесени од Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ, во врска со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавните повици за доделување на државно земјоделско земјиште под закуп се поништени поради неправилности во постапката, реагира Министерството за земјоделство, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ да не лаже, јавните повици се поништени согласно законот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: