Охридските трговци не работат во недела


Додека цената на горивата продолжуваат да растат, инфлацијата предизвикана од неколкуте кризи во државата продолжува да расте, а банките и приватните фирми ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата и понатаму останува без слух на барањата на работниците за зголемување на минималната плата на 18.000 денари. Додека цената на горивата продолжуваат да ...
| | веќе видена | слични

Пред утрешниот Економско-социјален совет на кој ќе присуствуваат претставници на Владата, синдикатите и работодавачите, како трета страна на социјалниот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
7 копии

Останува отворено прашањето дали ќе биде исполнето барањето на синдикатот за зголемување на минималната плата на 18.000 денари. Одлуката ќе се носи утре на ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) се закани со штрајк, доколку во среда на Економско социјалниот совет не се постигне договор за зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Во среда е закажан Економско-социјалниот совет на кој ќе се одлучува за барањата на синдикатот за зголемување на минималната плата на 18.000 денари и спирално ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со предлогот како што кажа тој, Бугарија си ја завршила работата со македонското прашање. Според него, успех е што дел од политичарите во земјава го сметаат ...
сите 458 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 477 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 299 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридските трговци не работат во недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: