Рашковски со допис пред утрешното судење: Мојот систем ќе спасуваше животи на улиците


Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е горд на својот изум, системот за сообраќајни прекршоци за кој владата иако никогаш не го употреби ...
| | веќе видена | слични

Судијата кој го води судскиот процес против охридскиот советник и бизнисмен Нефи Усеини, за претепување на неговиот сограѓанин Спиро Топалоски, мака мачи со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Судењето за случајот „Плацови на Водно“ денеска се одложи поради отсуство на четворица од повиканите сведоци и по барање на одбраната на обвинетиот Орце ...
| | веќе видена | слични

На денешното судско рочиште за предметот „Плацеви на Водно“, судечкиот судија настојуваше да закаже седум рочишта во текот на февруари. На ова реагираше ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот повторно го одложи судењето за случајот „Плацеви на Водно“ - Овојпат позитивен бил обвинетиот Орце Камчев. Иако позитивен според брз антигенски ...
| | веќе видена | слични

 Додека тој го говореше ова, Камчев седеше во аголот на судницата каде што до него немаше други луѓе. Одбраната на бизнисменот обвини дека обвинителката Лиле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бизнисменот Орце Камчев позитивен на корона вирусот дојде да присуствува на судењето за случајот “Плацови на Водно” во кој е обвинет, кажа неговиот адвокат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
сите 328 | | | веќе видена

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 504 | | | веќе видена

Изгледите за мир во Украина се далечни и уште долго ќе ги чувствуваме последиците, особено во полето на економската безбедност, со ова враќање на новата ...
сите 629 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 128 | | | веќе видена

По освојувањето на Скудетото, Златан Ибрахимовиќ одржа моќен, шампионски говор во совлекувалната на Милан кој сега излезе во јавноста. Италија Заслугите на ...
сите 126 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со своето лицемерие. Тоа е партијата која двојно го зголеми јавниот долг за да гради лажен барок и споменици, а сега во време на криза ...
сите 131 | | | веќе видена

Министрите за европски прашања од земјите - членки на ЕУ се состануваат денеска од 10 часот во рамките на Советот за општи работи на ЕУ, и ги подготвуваат ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рашковски со допис пред утрешното судење: Мојот систем ќе спасуваше животи на улиците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: