Тетовци никако да ја променат навиката пијани да седнуваат зад волан-за неполн месец санкционирани 57 алкохолизирани возачи


На поширокото тетовско подрачје минатата година вкупно биле откриени и санкционирани 468 возачи кои ги управувале возилата под дејство на алкохол. Сите се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
11 копии

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (31.01.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 24.01. до 30.01.2022 година, со помош на специјалните возила „Пајак“ на ЈП ПОЦ отстранети се 114 непрописно паркирани возила, а со поставување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лицата со телесна попреченост од Струмица реагираат на узурпација на нивните премини и паркинзи од страна на несовесни возачи посебно во централното градско ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако неуспешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието пропаднаа, невидените чекори од Белиот дворец се сведоа на протест кој треба да се одржи за еден месец ...
сите 654 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Профирије и македонскиот архиепископ Стефан во петок (19 мај) ќе одржат заедничка литургија во храмот Сети Сава во Белград, објави српската ...
сите 489 | | | веќе видена

Премногу е, молчењето не е опција, протест за рушење на владата на 18 јуни, протест за промени и подобар живот, порача Миле Лефков, пратеник и член на ИК на ...
сите 82 | | | веќе видена

На Украина и требаат живи украински херои кажа претседателот на Украина, Володимир Зелеснки во неговото видео обраќање на Фејсбук откако доцна синоќа се вршеше ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тетовци никако да ја променат навиката пијани да седнуваат зад волан-за неполн месец санкционирани 57 алкохолизирани возачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: