САД и Британија и помагаат на Русија во Украина!


Шефицата на британската дипломатија Лиз Трас денеска најави усвојување нови закони за зајакнување на британскиот режим на санкции, кои можат да се применат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија и САД денеска остро се спротивставија на состанокот во Советот за безбедност на ОН свикан поради украинската криза во време кога западните земји ги ...
| | веќе видена | слични

САД ја обвинија Русија денеска дека планира да го зголеми военото присуство во сојузничка Белорусија до 30.000 во рок од неколку недели, и покрај зголемувањето ...
| | веќе видена | слични

Тензиите меѓу САД и Русија поради кризата околу Украина во понеделникот се преселија и на седницата на Советот за безбедност при Обединетите нации на кој ...
| | веќе видена | слични

Соединетите држави и Русија денеска остро ги спротиставија своите ставови за украинската криза на состанокот на Советот за безбедност на Обединетите нации, ...
| | веќе видена | слични

Министерката за надворешни работи на Велика Британија, Лиз Трус изјави дека пријателите и поддржувачите на рускиот претседател Владимир Путин ќе бидат мета на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 335 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 482 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство ...
сите 978 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 466 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД и Британија и помагаат на Русија во Украина!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: