Захарова предупредува дека Западот готви големи провокации во Украина


Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
| | веќе видена | слични

Министерката за надворешни работи на Велика Британија, Лиз Трус изјави дека пријателите и поддржувачите на рускиот претседател Владимир Путин ќе бидат мета на ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на британската дипломатија Лиз Трас денеска најави усвојување нови закони за зајакнување на британскиот режим на санкции, кои можат да се применат во ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија ќе ги санкционира сите деловни интереси и луѓето кои се најтесно поврзани со Путин доколку Русија преземе каква било акција против Украина, ...
| | веќе видена | слични

Наспроти постојаните предупредувања од Западот дека Русија „во секој момент“ може да спроведе воена инвазија врз Русија со трупите што ги распоредила и ги ...
| | веќе видена | слични

Москва го повикува Вашингтон и неговите европски сојузници да се откажат од политиката за кревање на тензии околу Украина и да заземат конструктивен став. На ...
| | веќе видена | слични

Заканите од Лондон за воведување нови сакнции против руски компании и деловни луѓе наводно поврзани со рускиот претседател Владимир Путин претставуваат напад и ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот за надворешна политика во ЕУ, Петер Стано, денеска изјави дека ЕУ работи на дипломатски начин со Русија, но дека во случај на агресија врз Украина ...
| | веќе видена | слични

Санкции против Русија ќе бидат воведени само во случај на нарушување на територијалниот интегритет на Украина, изјави денеска портпаролот на германската влада ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 589 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Захарова предупредува дека Западот готви големи провокации во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: