Кабинетот на Зеленски вели дека британските тврдење за „проруски“ лидер се сериозни, прозваниот ги нарече неосновани

Тврдењата на Велика Британија дека наводно Русија планира да инсралира проруска влада во Украина треба да бидат сфатени сериозно, а тоа ја покажува потребата ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на британската дипломатија Лиз Трас денеска најави усвојување нови закони за зајакнување на британскиот режим на санкции, кои можат да се применат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Велика Британија ќе ги санкционира сите деловни интереси и луѓето кои се најтесно поврзани со Путин доколку Русија преземе каква било акција против Украина, ...
| | веќе видена | слични

Наспроти постојаните предупредувања од Западот дека Русија „во секој момент“ може да спроведе воена инвазија врз Русија со трупите што ги распоредила и ги ...
| | веќе видена | слични

Москва го повикува Вашингтон и неговите европски сојузници да се откажат од политиката за кревање на тензии околу Украина и да заземат конструктивен став. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заканите од Лондон за воведување нови сакнции против руски компании и деловни луѓе наводно поврзани со рускиот претседател Владимир Путин претставуваат напад и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот за надворешна политика во ЕУ, Петер Стано, денеска изјави дека ЕУ работи на дипломатски начин со Русија, но дека во случај на агресија врз Украина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Санкции против Русија ќе бидат воведени само во случај на нарушување на територијалниот интегритет на Украина, изјави денеска портпаролот на германската влада ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За многу Украинци, членовите на баталјонот Азов се еквивалент на 300 Спартанци. Нивниот отпор го спречи напредувањето на Москва во јужна и источна Украина на ...
сите 393 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 855 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 361 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена

Северна Кореја петти ден по ред објави дека има повеќе од 200.000 новозаразени пациенти кои страдаат од треска предизвикана од епидемијата на Ковид-19, со што ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кабинетот на Зеленски вели дека британските тврдење за „проруски“ лидер се сериозни, прозваниот ги нарече неосновани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: