Кабинетот на Зеленски вели дека британските тврдење за „проруски“ лидер се сериозни, прозваниот ги нарече неосновани

Тврдењата на Велика Британија дека наводно Русија планира да инсралира проруска влада во Украина треба да бидат сфатени сериозно, а тоа ја покажува потребата ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на британската дипломатија Лиз Трас денеска најави усвојување нови закони за зајакнување на британскиот режим на санкции, кои можат да се применат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Велика Британија ќе ги санкционира сите деловни интереси и луѓето кои се најтесно поврзани со Путин доколку Русија преземе каква било акција против Украина, ...
| | веќе видена | слични

Наспроти постојаните предупредувања од Западот дека Русија „во секој момент“ може да спроведе воена инвазија врз Русија со трупите што ги распоредила и ги ...
| | веќе видена | слични

Москва го повикува Вашингтон и неговите европски сојузници да се откажат од политиката за кревање на тензии околу Украина и да заземат конструктивен став. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заканите од Лондон за воведување нови сакнции против руски компании и деловни луѓе наводно поврзани со рускиот претседател Владимир Путин претставуваат напад и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот за надворешна политика во ЕУ, Петер Стано, денеска изјави дека ЕУ работи на дипломатски начин со Русија, но дека во случај на агресија врз Украина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Санкции против Русија ќе бидат воведени само во случај на нарушување на територијалниот интегритет на Украина, изјави денеска портпаролот на германската влада ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од 2017 година па досега нашата борба беше да ја оставиме историјата на теренот на историчарите и токму тоа е целта и на билатералниот Протокол, меѓутоа и на ...
сите 70 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кабинетот на Зеленски вели дека британските тврдење за „проруски“ лидер се сериозни, прозваниот ги нарече неосновани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: