Регистрирани се нови 1.424 случаи на Ковид-19, починати 15 лица

22 копии

Расте бројот на лица со Ковид-19 во Кавадарци, информираше Доне Илов, член на Кризниот општински штаб, кој попладнево заседаваше по иницијатива на ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје – 505, Кавадарци – 30, Струмица – 26, Куманово – 25, Охрид – 21, Битола и Штип – по 17, Прилеп – 12, Струга и Гевгелија – по 9, Тетово – 7, Велес – ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот 26 починати од ковид-19, од кои 14 се целосно вакцинирани, а сите имале коморбидитети, и уште 711 позитивн од 3.197 тестови се регистрирани за 24 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 595 | | | веќе видена

Можно е да има уште украински војници во челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол. Ова го вели заменик-началникот на полицијата на Доњецката ...
сите 160 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Куманово вчера го лишиле од слобода Р.З.(27) од селото Слупчане, липковско, бидејќи се обидел да подигне брз кредит со податоци од ...
сите 348 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 108 | | | веќе видена

Поранешниот собраниски спикер Тито Петковски за Канал 5 вели дека затворањето на вратите во домот кој треба да е симбол на парламентарната демократија за да се ...
сите 380 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 93 | | | веќе видена

Вработените во градинките се и ИЗМАНИПУЛИРАНИ и ИЗЛАЖАНИ. Имено, и покрај ветувањата за цела плата за месец април платата поради штрајкот ќе им биде намалена ...
сите 4 | | | веќе видена

Патрик Виеира нема да биде казнет за постапката по мечот во Премиерлигата меѓу Евертон и Кристал палас, а симпатизерите на фудбалот во Англија велат дека треба ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регистрирани се нови 1.424 случаи на Ковид-19, починати 15 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: