ФАКТОР НА ДЕНОТ: Изби голем пожар во Битола, вечерва е ставен под контрола, а повредени нема


ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
6 копии
6 копии

Голем пожар зафати објект на „Пластичарска“, информира 24инфо. Полицијата го затвори делот од скопскиот булевар „Никола Карев“ на потегот кон Бит Пазар каде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Завршен е увидот на објектот на пекарата и млин „Жито Битола“ каде во неделата избувна пожар, а од битолската полиција потврдуваат дека увидот е направен на 24 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Изби голем пожар во Битола, вечерва е ставен под контрола, а повредени нема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: