Нема нови санкции против Русија, НАТО од далеку ќе ја чува Украина

Шефицата на британската дипломатија Лиз Трас денеска најави усвојување нови закони за зајакнување на британскиот режим на санкции, кои можат да се применат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Велика Британија ќе ги санкционира сите деловни интереси и луѓето кои се најтесно поврзани со Путин доколку Русија преземе каква било акција против Украина, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заканите од Лондон за воведување нови сакнции против руски компании и деловни луѓе наводно поврзани со рускиот претседател Владимир Путин претставуваат напад и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
7 копии

Британската Влада денеска ќе го претстави новиот пакет санкции против Русија, што може да влијае врз имотот на руските енергетски компании, соопшти „Тајмс“. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Американскиот Конгрес е блиску до постигнување договор за нацрт-законот кој предвидува нови економски санкции против Русија, изјави влијателниот демократски ...
| | веќе видена | слични

Според извори од владиниот кабинет, ограничувањата предвидуваат замрзнување на имотот и забрана за влез во земјата, а ќе се однесуваат на физички и правни лица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 589 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема нови санкции против Русија, НАТО од далеку ќе ја чува Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: