Поради снежно невреме затворени се училишта во Грција


2 копии

Турското Министерство за транспорт и инфраструктура изрече казна од над 450 илјади евра за компанијата одговорна за автопатот Северна Мармара. Причината е тоа ...
| | веќе видена | слични

Во Грција од раните утрински часови има невреме со силни врнежи од дожд. Според податоците од Националната опсерваторија Атина, невремето на северот постепено ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Онлајн настава за учениците, работа од дома за вработените во јавниот сектор, силна препорака истото да важи и за приватниот сектор, се дел од одлуките на ...
| | веќе видена | слични

Две од трите писти на аеродромот се целосно исчистени од снегот. Компанијата очекува да продолжи со работа со полн капацитет до вечерва, изјави портпаролот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градинките, основните и средните училиштата во областа Атика, поширокиот регион на Атина и во следните два дена ќе останат затворени, учениците ќе следат ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението на компанијата се наведува дека последниот возач бил пуштен од возилото на автопатот. Халкијас е директор на „Атики-одос“ од 1999 година. „Како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сакам да започнам извинувајќи им се лично и искрено на нашите сограѓани кои со часови страдаа заглавени на автопатот „Атики Одос“, рече грчкиот премиер ...
| | веќе видена | слични

Спасувачките екипи во Истанбул и Атина цел ден копале снег и мраз за да ги расчистат блокираните сообраќајници и да ги спасат луѓето кои преку ноќ останале ...
| | веќе видена | слични

Поради невремето „Елпида“ и снегот што предизвика сериозни проблеми, иако снежната покривка не надминува половина метар, во областа Атика, поширокиот регион на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство. „Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 128 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради снежно невреме затворени се училишта во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: