Дали Русија може да ја нападне Украина? – ШТО ТОЧНО СЕ СЛУЧУВА И ШТО СЕ ЗНАЕ ДОСЕГА


Тензиите меѓу Украина и Русија се на највисоко ниво во последниве години, додека руската акумулација на војници во близина на границата на двете земји ...
| | веќе видена | слични

Кризата во Украина е внатрешно прашање со кое Москва нема апсолутно никаква врска, изјави вечерва рускиот амбасадор во ОН Василиј Небензија на седницата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Рускиот претставник во Советот за безбедност ги обвини САД дека создаваат хистерична атмосфера во однос на Украина. „Не ни треба оваа паника“, рече тој. Тој ...
| | веќе видена | слични

САД ја обвинија Русија денеска дека планира да го зголеми военото присуство во сојузничка Белорусија до 30.000 во рок од неколку недели, и покрај зголемувањето ...
| | веќе видена | слични

Москва го повикува Вашингтон и неговите европски сојузници да се откажат од политиката за кревање на тензии околу Украина и да заземат конструктивен став. На ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денес се сретна со амбасадорот на Руската Федерација во Република Северна Македонија, Сергеј Баздникин. На ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи на денешната средба со рускиот амбасадор во земјава, Сергеј Баздникин, повика на деескалација на состојбите во и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот за надворешна политика во ЕУ, Петер Стано, денеска изјави дека ЕУ работи на дипломатски начин со Русија, но дека во случај на агресија врз Украина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство. „Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 187 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Русија може да ја нападне Украина? – ШТО ТОЧНО СЕ СЛУЧУВА И ШТО СЕ ЗНАЕ ДОСЕГА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: