ВМРО-ДПМНЕ: Пецаков ќе покрене постапки за клевета

3 копии
6 копии

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
| | веќе видена | слични

За таквото свесно кршење на законите и загрозување на јавното здравје во време на пандемија, Пецаков мора да одговара.  Наместо да го осуди, неговата партија ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Министерството за внатрешни работи (МВР) поднесе кривична пријава против градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков и секретарот на општината Александар Китески ...
| | веќе видена | слични

СВР Охрид поднесе кривична пријава против градоначалникот Кирил Пецаков поради тоа што не постапил според здравствените прописи за време на епидемија. „Поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За многу Украинци, членовите на баталјонот Азов се еквивалент на 300 Спартанци. Нивниот отпор го спречи напредувањето на Москва во јужна и источна Украина на ...
сите 393 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 855 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 361 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена

Северна Кореја петти ден по ред објави дека има повеќе од 200.000 новозаразени пациенти кои страдаат од треска предизвикана од епидемијата на Ковид-19, со што ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Пецаков ќе покрене постапки за клевета

Од:
До кого (е-маил):
Порака: