Властите не информираат за текот на вакцинацијата - Има ли интерес во ек на силен ковид бран

Десетина дена јавноста нема информација за бројот на аплицирани вакцини против Ковид-19. Дали забрзаното ширење на омикрон сојот ги натера граѓаните да се ...
| | веќе видена | слични

Расте бројот на лица со Ковид-19 во Кавадарци, информираше Доне Илов, член на Кризниот општински штаб, кој попладнево заседаваше по иницијатива на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
5 копии

Поради тоа што 15 доктори и сестри се позитивни на ковид-19, можностите за евентуално реактивирање на модуларната болница во Штип се сведени на минимум, па ...
| | веќе видена | слични

Нема да добијат нови решенија за изолација граѓаните кои се позитивни на Ковид или биле во контакт со заразено лице во деновите пред 27 јануари кога стапи на ...
| | веќе видена | слични

Втор пат за неполни 5 дена, 4 починати пациенти на инфективното одделение во едно деноноќие. Двајца се од Кочани и по еден од Штип и Пробиштип, на возраст од ...
| | веќе видена | слични

Омикрон, новиот сој на коронавирусот исклучително брзо се шири, иако симптомите се поблаги, сепак тоа не ја намалува неговата опасност. Сега експертите дадоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Властите не информираат за текот на вакцинацијата - Има ли интерес во ек на силен ковид бран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: