Властите не информираат за текот на вакцинацијата - Има ли интерес во ек на силен ковид бран

Десетина дена јавноста нема информација за бројот на аплицирани вакцини против Ковид-19. Дали забрзаното ширење на омикрон сојот ги натера граѓаните да се ...
| | веќе видена | слични

Расте бројот на лица со Ковид-19 во Кавадарци, информираше Доне Илов, член на Кризниот општински штаб, кој попладнево заседаваше по иницијатива на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
5 копии

Поради тоа што 15 доктори и сестри се позитивни на ковид-19, можностите за евентуално реактивирање на модуларната болница во Штип се сведени на минимум, па ...
| | веќе видена | слични

Нема да добијат нови решенија за изолација граѓаните кои се позитивни на Ковид или биле во контакт со заразено лице во деновите пред 27 јануари кога стапи на ...
| | веќе видена | слични

Втор пат за неполни 5 дена, 4 починати пациенти на инфективното одделение во едно деноноќие. Двајца се од Кочани и по еден од Штип и Пробиштип, на возраст од ...
| | веќе видена | слични

Омикрон, новиот сој на коронавирусот исклучително брзо се шири, иако симптомите се поблаги, сепак тоа не ја намалува неговата опасност. Сега експертите дадоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Затоа што се работи за бугарски предлог, затоа што се работи за предлог којшто неразбраните трговци тука што изиграваат власт без народ, го имаат веќе ...
сите 489 | | | веќе видена

Во историјата на секоја држава, постојат клучни датуми, историски моменти и пресвртници кои влијаат врз иднината и развитокот на општеството и кои идните ...
сите 564 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Властите не информираат за текот на вакцинацијата - Има ли интерес во ек на силен ковид бран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: