Предлог за укинување на техничка влада, патоказ за брзи избори


ВМРО-ДПМНЕ и коалициските партнери од денеска почнуваат суштински разговори со парламентарните политички партии, пред се’, со партиите потписници на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ е прва која го поддржа предлогот на помалите политички партии за една изборна единица, и тоа е наша програмска определба. Не може да биде предлог на ...
| | веќе видена | слични

Претседател на Демократскиот сојуз и пратеник, Павле Трајанов денеска во Собранието одржа средба со координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ги почна, како што велат, суштинските разговори со парламентарните партии потписници на Предлог-законот за изменување и дополнување на Изборниот ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на вицепремиерот Артан Груби, околу тоа дека ДУИ е подготвена да разговара за промена на изборниот модел и да се согласи на промена на Уставот само ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски денеска истакна дека партијата и коалиционите партнери почнуваат суштински разговори со ...
| | веќе видена | слични

Предлогот за намалување на бројот на пратениците во Собранието од 120 на 90 е рационален, но во овој политички момент е подобро да се прескокне бидејќи со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 493 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 841 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предлог за укинување на техничка влада, патоказ за брзи избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: